Göz kamaştırmayan, göz alıcı bir teknoloji

IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde desteklerken Tiguan’ın tüm ihtişamıyla parlamasına da katkı sağlar. Sistem, her bir far grubunda yer alan çok sayıda LED modülü bağımsız olarak açıp kapatabilir. Bu sayede, farklı hız, hava ve yol koşulları altında en optimum aydınlatma otomatik olarak sağlanır. Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” ile birleştiğinde bu farlar, uzun hüzmeli farlar ile ilerlerken merkezi kamera sistemi tarafından tespit edilen trafikteki diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için de bu LED modüllerini ayrı ayrı kapatıp açabilir.

Sezgilerinizle kontrol edin

Dış tasarımı gibi iç mekanı da tamamen güncellenen Tiguan, sürücüsüne yenilikçi ve çığır açan özelliklerle donatılmış, yakınlaşma sensörü ve “Touch Slider” gibi sezgisel kumanda yöntemlerini destekleyen yepyeni bir dijital kokpit sunar. 26 cm (10,25”) genişliğindeki, yüksek çözünürlüklü Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, sürüş ile ilgili önemli bilgileri direkt olarak sürücünün görüş alanına yansıtır. Merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı gibi dokunmatik yüzeylere sahip, fiziksel tuş barındırmayan çok fonksiyonlu deri direksiyonun yanı sıra, 3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic” sisteminin de kumandaları tamamen yeni, tamamen sezgisel! 26 cm (10,25”) Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” 3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic” Çok fonksiyonlu dokunmatik deri direksiyon.

Modunuza en uygun aydınlatma

Ruh halimiz her gün değişir. Otomobilimizin ruh hali neden değişmesin? Dingin, huzurlu, dinamik veya sportif… Tiguan’ınızın, geceleri sizi nasıl bir atmosferde karşılayacağını siz seçin. Tiguan’da bulunan çok renkli ambiyans aydınlatma, merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı üzerinden dokunmatik olarak seçilebilen 30 farklı renk seçeneği içerisinden dilediğinizi seçip, kendiniz ve sevdikleriniz için uygun bir atmosfer yaratmanızı sağlar. Renkli ve iyi yolculuklar!