Yeni Golf. Efsane. Yeniden.

Yeni Golf hâlâ bildiğiniz gibi ama daha önce hiç olmadığı kadar sportif, dinamik ve dijital. Otomobiller hakkında bildiğiniz her şeyi unutturacak yepyeni bir sürüş ve kontrol deneyimine hazır olun. Yeni Dijital Golf ile dilediğinizce yaşayın.

Geleceğe doğru bakın.

Yeni Golf, tamamen dijital iç mekanı ile daha fazla eğlence ve daha hissedilebilir bir konfor sunarken sizi geleceğe de yakınlaştırır. Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, 10” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekranıyla, tüm veri ve bilgileri direkt olarak sürücünün görüş alanına yansıtır. Ayrıca Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head-up Display” sayesinde ön cam, bir projeksiyon yüzeyine dönüşür. Böylece hız, sürüş destek sistemlerinden gelen mesajlar veya navigasyon talimatlarını takip ederken gözünüzü yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Dijital Kokpit’in tam ortasında, sürücüye dönük bir şekilde konumlandırılan merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı, radyo, bluetooth, telefon ve navigasyonun dışında 3 Bölgeli Tam Otomatik Klima “Climatronic” ve araç ayarları için de bir kontrol paneli görevini üstlenir. Fiziksel tuşlardan tamamen arındırılmış, kullanıcı dostu ve dijital bir kokpit!

Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”

Kompakt, hafif ve devrim niteliğinde bir şanzıman sistemi. Konvansiyonel otomatik vites sistemlerinin yüksek yakıt tüketimi, yüksek ağırlık, düşük performans ve yüksek emisyon değerlerinden ibaret olan tüm kötü yönlerini ortadan kaldıran bu kompakt ve hafif şanzıman sistemi ile Yeni Golf, manuel vitesli modellerden bile daha yüksek performanslı, daha düşük yakıt tüketimine sahip ve daha çevreci. Üstün mekatronik sistemi sayesinde Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”, birkaç milisaniyede bir üst vitese geçer ve bu sayede sarsıntı, hızlanmada kesinti ve güç kaybının tamamen önüne geçer. Volkswagen’in motor sporlarında elde ettiği deneyimin bu mühendislik harikası ürünü, etkili performans, düşük yakıt tüketimi ve üstün sürüş keyfi için hizmetinizde.

Performansın limitlerini zorlayın.

Saf Kan Yarış Otomobili

Yeni Golf R’da sunulan Sürüş Profil Seçimi ‘Driving Profile Selection’, sürücünün dinamiğine ve yol şartlarını otomatik uyarlayabilir. Peki siz aracınızı kontrol etmek ister misiniz? İşte o zaman motor kontrol ünitesinin davranışlarını, direksiyon sertliğini ve Çift Şanzıman ‘DSG’ vites noktalarını uyarlayabilirsiniz. Volkswagen Yeni Golf R için kullanılan ‘Drift Mode’ profili ile Elektronik Stabilizasyon Programı ‘ESP’ ve Tork Vektörleme ‘Torque Vectoring’ beraber çalışarak drift performansını deneyimlemenize olanak sunuyor. Yeni Golf R, yüksek basınçlı turbo besleme ve su soğutmalı intercooler sistemleri ile en etkin şekilde nefes alırken, nefes verme kısmında kendisi gibi bir dünya yıldızına güvenir: Akrapovič®.

Tüm bakışlara karşı geçiş üstünlüğü.

Yeni Golf R motor sporlarını piste taşırcasına tasarlanan ‘Nappa’ deri kaplı, premium spor koltukları ile, Yeni Golf R sürücülerine tur hissi deneyimi uyandırarak akıllarda iz bırakıyor. Yeni Golf R’da kullanılan çekici Karbon Grisi dekoratif kaplamalar, sürücünün tercih edeceği rengi kullanarak yarattığı ambiyans aydınlatması ile etkileyici bir deneyim sunar. Hafif alaşımlı jantları ile Yeni Golf R, aracınız park halindeyken ve sürüş esnasında da yayalar ve sürücülerin bakışlarını üzerinde toplayacak.

Tarzınızı göstermek için etkileyici bir yol.

Yeni Golf R’ın sürücülerine yarış otomobili deneyimi sunmak adına, Golf R’ın iç mekanının merkezinde yer alan 10” Dijital Gösterge Paneli “Digital Cockpit Pro”, R Kokpit Modu “R-View” sayesinde yatay hız göstergesi ve vites değiştirme noktaları gibi arabirimlerini ekrana taşır. Bu değişkenleri aktif edebilmek için Yeni Golf R Çok Fonksiyonlu ve Isıtmalı “R” Deri Direksiyonun kapasitif dokunmatik tuş takımı üzerinde bulunan “R” yüzeyine dokunmanız yeterli olacaktır.